1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (İlk yıldızı siz ekleyin)
Loading...

Revizyon Burun Estetiği

Sağlıklı Bilgiler

Burun konumu sebebiyle yüzün tam ortasında yer aldığı ve ifadeyi belirlediği için önemli organlardan bir tanesidir. Buna bağlı olarak burun ameliyatları, en zor ve riskli ameliyatlar arasında yer almaktadır ve hem hasta hem de doktorlar açısından zorlu bir süreçte işlemektedir. Yapılan burun ameliyatları sonrasında istenilen görüntünün elde edilememesi veya hastanın solunum konforunun kötü etkilenmesi neticesinde tercih edilen yöntemlerden bir tanesi de revizyon burun estetiği ameliyatıdır. Yani tekrarlayan burun ameliyatı durumudur.

Revizyon Burun Estetiği Ameliyatının Zorlukları

Her operasyonda olduğu gibi revizyon burun estetiği ameliyatının da bir takım zorlukları bulunmaktadır. Revizyon burun estetiği ameliyatının zorluklarını bu şekilde sıralayabiliriz;

  • Revizyon burun estetiği ameliyatı yapmak ilk defa ameliyat olacak hastalara göre teknik açıdan zordur.
  • Özellikle birkaç defa burun estetiği ameliyatı olmuş kişiler için tekrar bir operasyon geçirmek psikolojik açıdan zor olabilir. Revizyon burun estetiği olmak isteyen hastalar için operasyonu yapacak olan doktor hastaya gereken ilgi ve özeni göstermeli ve hastayı rahatlatmalıdır.
  • Revizyon burun estetiği ameliyatında iyileşme süreci de biraz zorlu ve sıkıntılı olabilir. Diğer ameliyatlarda görülen ödem, deride renk değişikliği gibi problemler revizyon burun estetiği ameliyatında daha yoğun görülebilir.

Revizyon Burun Estetiği Ameliyatı Olmak İsteyen Hastalara Tavsiyeler

Her operasyonda olduğu gibi revizyon burun estetiği ameliyatında da bir takım riskler ve problemler olabilmektedir. Hastaların olması gereken risklere ve yan etkilere karşı kendilerini hazırlaması ilk tavsiyeler arasındadır. Operasyon öncesinde doktorunuzla konuşarak ameliyat öncesi ve sonrasında bilmeniz gereken bilgileri öğrenmeniz işinize yarayabilir. Olumsuz duygu ve düşünceleri bir kenara bırakarak pozitif düşünmeye özen gösterin ve doktorunuzla daima irtibat halinde bulunmaya dikkat edin. Operasyon sonrası doktorunuzun tavsiyelerine uymanız ve uygulamaya özen göstermeniz de sizlerin yararına olacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Doktorunuza Sorun

Aşağıdaki formu doğru ve eksiksiz doldurunuz.

Open chat
Powered by