1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (İlk yıldızı siz ekleyin)
Loading...

Revizyon Burun Estetiği

Projects

Burun ameliyatı olan kişilerin en büyük endişelerinden biri de ameliyat sonrası zaman içinde burunda deformasyon olup olmayacağı ve yeniden bir burun ameliyatı olmak gerekip gerekmeyeceği konularıdır. Burun ameliyatı insan vücudunda yapılan en hassas operasyonlardan biridir. Sonuçların hem estetik açıdan hem de fonksiyonel açıdan başarılı olması gerekmektedir.

Milimetrenin dörtte biri ölçüsünde yapılan hatalar bile belirgin asimetriler, solunum fonksiyonu bozuklukları, burun sırtı ve ucu üzerinde çıkıntılar çöküklükler şeklinde düzensizlikler olarak kendini göstermektedir. Bu nedenle burun ameliyatları sonrası burun revizyon ameliyatı gerekebilir.

 

Burun Revizyon ameliyatı gereksinimi genellikle burunun gereğinden fazla küçültülmesi sonucunda ortaya çıkmaktadır. Burunun fazla küçültülmesi hava kanallarının daralmasına ve buna bağlı olarak nefes alma şikayetlerine sebebiyet vermektedir. Ayrıca iskelet yapı ve kıkırdaklarda yapılan küçültmeler burun derisinin yeni yapıya adapte olamamasına, bunun sonucunda burun derisinin aşağı doğru sarkmasına yol açmaktadır. Halk arasında burun düşmesi olarak tanımlanan durum esasen burunun fazla küçültülmesi sonucu ortaya çıkan problemlerden biridir. Bunun dışında burunun her iki bölümünde yapılan farklı girişimler sonucu oluşan asimetriler de sıkça rastlanan deformasyonlardan biridir. Bu ve bunun gibi pek çok estetik ve fonksiyonel kusur sekonder ameliyatlarla giderilebilir, başarılı sonuçlar elde edilebilir. Ancak revizyon ameliyatlarında cerrahın deneyimi, el becerisi, estetik görüşü çok daha fazla önem kazanmaktadır. İlk yapılan ameliyatlara göre çok daha fazla birikim gerektirmektedir.