1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (İlk yıldızı siz ekleyin)
Loading...

Göz Kapağı Estetiği

Projects

Üst ve alt göz kapağı ameliyatı sadece estetik amaçlı değil sağlık amaçlı da yapılmaktadır. Çünkü üst göz kapağında cilt fazlalığı oluşmuşsa; kişi gözlerinde yorgunluk hisseder, ağırlık çöker ve okuma zorluğu yaşar. Kaşlarda düşüklük veya çatıklık kişiyi sert, üzgün veya yorgun gösterir.

Göz çevresi estetiği denildiğinde;

Üst göz kapağında şişlik, üst göz kapağında cilt fazlalık, sarkıklık, alt göz kapağında torbalanma, alt göz kapağında kırışıklık ve sarkıklık, kaz ayakları, kaş çatma çizgileri, alın çizgileri, alt göz kapağında morluk, göz kapağındaki yağ bezeleri, kaşlarda düşüklük gibi problemlere estetik müdahaleler yapılabilir. Bütün bu problemler, Botulinum Toksini veya kozmetik ürünlerle düzeltilebilir. Yapılacak cerrahi işlemler çoğunlukla lokal anestezi altında yapılır. Aynı gün kişi evine dönebilir. Gözü pansumanla kapatılmadığı için görme problemi olmaz. Göz kapağında ameliyat sonrası iz kalmaz. En güzel iyileşen doku göz kapağıdır.

Üst göz kapağı operasyonu;  gözün üst kapağındaki fazla derinin, torbalanmaları oluşturan yağ kitlesinin alınması ile yapılır. Bu operasyon torbalanmalar ve kapaklardaki sarkmalar gibi kişiye yorgun ifade veren görüntüyü yok eder. Ayrıca üst göz kapağındaki fazlalık, gözlerde ağırlığa ve yorgunluğa sebep olarak, kişi bir şey okurken, bilgisayarda çalışırken uykusu gelebilir. Kişiye daha genç ve canlı bir görünüm kazandırır. Doktorunuz muayene sonrası yaş, derinin durumu ve diğer fiziksel ve tıbbi etkenler gibi, ameliyat kararını etkileyecek değişkenleri sizinle paylaşacaktır. Göz kapağı ameliyatı sıklıkla lokal anestezi ve gerekirse sedasyon ile yapılmaktadır. Hasta aynı gün evine dönebilmektedir. Operasyon sonrası dördüncü gününde pansumanı alınır ve hasta iş ve sosyal yaşantısına rahatlıkla döner. Ayrıca üst göz kapağı; estetik cerrahide hemen hemen hiç izin kalmadığı bölgedir.