1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (İlk yıldızı siz ekleyin)
Loading...

Kapalı Koruyucu Rinoplasti

Sağlıklı Bilgiler


Burun estetiği ameliyatlarında kullanılan kapalı koruyucu rinoplasti yöntemi, burun sırtı kemerinin düzeltilmesi, törpülenmesi ve üstten kesme gibi işlemlere gerek duyulmadan burun kemiğine sadece alt kısımdan çıkartılarak kullanılan bir yöntemdir. Bu yöntem sayesinde burunu oluşturan kıkırdak çatı bütünlüğü ve kemik bütünlüğüne zarar verilmeden işlem uygulanır. Böylece burnun doğal dokusuna ve yapısına zarar vermeden işlem yapılmaya çalışılır. Burnun şekil yapısı ve işlevi bir bütün olarak kabul edilir ve hiçbir şekilde burnun iç ve dış kısımlarına zarar vermeden, burnun genel estetiğini bozmadan işlem tamamlanır. Bu yöntemi uygulayan hastalar burun estetiği ameliyatında güvenli bir yol izleyerek stressiz bir ameliyat geçirmektedirler.


Koruyucu Rinoplasti Yöntemi İle Hangi Sorunlara Çözüm Bulunur?


Burun estetiği operasyonlarından biri olan koruyucu rinoplasti yöntemi ile burun ile ilgili pek çok sorunlara çözüm bulunur. Bu yöntemle çoğu burun operasyonu rahatlıkla yapılabilir. Burun kemerinin düzeltilmesi, burun kanatları sorunu, kemik eğriliği gibi daha pek çok sorun bu yöntemle giderilebilir.


Koruyucu rinoplasti yönteminin farkı diğer klasik estetik yöntemlerine göre daha pratik ve güvenli bir yöntem oluşudur. Diğer estetik ameliyatlarında burnun yapısı düzeltilirken ya da burun ile ilgili herhangi bir estetik operasyon yapılacağı zaman burnun şekilsel olarak görünümüne zarar verme , doğallıktan uzaklaşma riski vardır. Koruyucu rinoplasti yönteminde ise burnun sırt kemerinin düzeltilmesi işleminde törpüleme ve üstten kesme gibi işlemlere ihtiyaç duyulmaz.


Kapalı Burun Yöntemi Sonrasında İyileşme Süresi
Burun estetiği ameliyatlarında yeni ve etkili bir yöntem olarak karşımıza çıkan kapalı burun yöntemi sonrasında iyileşme süreci diğer burun estetiği ameliyatlarına göre daha hızlı bir süreçte olmaktadır. Bu yöntemin başarı olasılığı bu alanda uzman doktorun beceri ve yeteneği ile de ilgilidir. Yöntem ne kadar başarılı olsa da bu alanda uzman ve yetkin doktor eksikliği yaşanırsa başarı şansı düşebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Doktorunuza Sorun

Aşağıdaki formu doğru ve eksiksiz doldurunuz.

Open chat
Powered by