1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (İlk yıldızı siz ekleyin)
Loading...

Gözaltı Morluklarınıza Işık Dolgusuyla Veda Edin!

Sağlıklı Bilgiler

Cilde nem ve gerginlik veren maddelerin kaybıyla ortaya çıkan göz altı morluğu ve çökmüş göz altları, bireylerde yorgun görünüme ve estetik kaygı oluşmasına neden olmaktadır. Daha çok genetiğe dayandırılan bu morluklar, uyku pozisyonu, alkol ve sigara tüketimi, ve bazı alerjik durumlardan oluşabilir.  

Bu sebeple geliştirilen göz altı ışık dolgusu tekniği göz altlarında şişlik, morluk sorunları olan kişilerde, cildin tek seferde yapılandırılmasına olanak sağlayabilmektedir. Bunların yanında ilerleyen yaşa bağlı göz altı sorunlarına da çözüm getirebilmektedir.

Gözaltı Işık Dolgusu Nasıl Uygulanır?

Gözaltı ışık dolguları, iğne ve kanül ile gözaltında kemik üzerine gelecek bir biçimde hyalüronik asitli dolgu maddelerinin enjekte edildiği bir işlemdir. Dolgu yapılmadan önce anestezik bir madde göz altına sürüldüğü için duyulan ağrı yok denecek kadar azdır.

Bu uygulamalar, 15 ile 20 dakika gibi kısa bir süre içinde gerçekleştirilmektedir. Gözaltı ışık dolgularının etki süresi ise, yaklaşık olarak 12 ile 18 ay arasında olabilmektedir.

Gözaltı Dolgu Uygulamalarında Hangi Maddeler Kullanılmalıdır?

Bu uygulamalarda hyaluronik asit maddesi içeren maddelerin kullanılması son derece önemlidir. Ayrıca kliniğimizde kullanılan göz altı dolgularında ekstra vitaminler morlukların iyileşmesine katkı sağlar. Bu asitler zaman içinde eriyen ve istenildiği zaman da hyaluronidaz yardımıyla eritilebilen bir dolgu maddesi olması sebebiyle güvenilirdir.

Uygulama Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler

Gözaltı ışık dolgusu uygulaması ardından, ilk gün sıcak banyo yapılması tercih edilmez. Aynı zamanda işlem sonrası, buz uygulaması yapılabilir. Son derece basit ve hızlı bir işlem olan gözaltı ışık dolgusu, oldukça sık tercih edilir. Hastalar, bu işlemin ardından sosyal yaşantılarına aynı gün içinde geri dönebilir.

Gözaltları anatomik yapıları gereği özel bir bölgedir. Bu nedenle de gözaltı ışık dolgusunun uzman kişiler tarafından yapılması oldukça önemlidir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Doktorunuza Sorun

Aşağıdaki formu doğru ve eksiksiz doldurunuz.

Open chat
Powered by