1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (İlk yıldızı siz ekleyin)
Loading...

Burun Tamponu Her Zaman Kullanılır mı?

Sağlıklı Bilgiler

Burun estetiği ameliyatı zor ve riskli ameliyatlardan birisidir. Ameliyat öncesi bir takım riskler ve zorluklar olabildiği gibi ameliyat sonrasında da oluşması muhtemel yan etkiler ile bu süreç daha zorlu olabilir. Burun estetiği ameliyatında burun tamponu da hastayı zorlayan kısımlardan birisidir. Burun estetiğinde tampon kullanımı neden gereklidir? Tampon kullanımı sonucu riskler nelerdir? gibi daha pek çok sorunun cevabını vermeye çalışacağız.


Burun estetiği ameliyatı sonrasında burun tamponu kullanmak bazen gerekli bir durumdur , fakat çoğu zamanda kullanmaya gerek yoktur. Zaten artık sünger tamponlar hiç kullanılmadığı için ince silikon plaklarla aynı fayda sağlanmaktadır. İyileşme sürecinde tampon kullanmak iyileşme sürecini hızlandırmak için önemlidir. Ama dediğimiz gibi tampon değil silikon plaklar denilmesi gerekmektedir.


Burun Estetiği Operasyonunda Tampon Kullanımının Önemi:

Burun estetiği ameliyatında tampon kullanımının pek çok önemi vardır. Bunları şu şekilde vurgulayabiliriz.


. Burun estetiği sonrasında tampon kullanmak iyileşme sürecinde hastaya yardımcı olmaktadır. Ameliyat sonrası özellikle yapışıkların oluşmasını önlemede etkilidir.

. Ameliyat sonrası burun tamponu kullanmak ameliyattan sonra oluşabilecek kanamayı durdurmak için bize kullanılabilir.


. Burun tamponu; burun ameliyatı sonrasında kullanılan ve riskli durumlar oluşturabilen gazlı bez gibi riskli değildir. Bu bakımdan hastalar için operasyon sonrası tavsiye edilir.


Burun Tamponu Kullanmanın Riskleri Var Mıdır?


Burun estetiği sonrasında tavsiye edilen burun tamponu kullanmanın riskleri yok denecek kadar azdır diyebiliriz. Burun tamponu kullanmak ameliyat sonrası çok gerekli olmasa da ameliyat sonrası oluşabilecek yan etkileri giderme konusunda yardımcı olmak için tavsiye edilmektedir. Tampon çıkarılırken çok zorluk çekmezsiniz. Silikonların rahatlıkla çıkarılma özelliği vardır. 10 saniye gibi kısa bir süre içinde tampon rahatlıkla çıkarılabilir. Bu ve benzeri riskli durumların oluşması tampon esnasında ve sonrasında beklenmez.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Doktorunuza Sorun

Aşağıdaki formu doğru ve eksiksiz doldurunuz.

Open chat
Powered by