1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (İlk yıldızı siz ekleyin)
Loading...

Burun Dolguları

Sağlıklı Bilgiler

Ameliyatsız yüz estetiği teknikleri arasında yerini alan burun dolguları, yüz bölgesinde gözle görülür bir gençleşme sağlar. Ameliyat olmadan burnun dış görünümünü değiştirmek için uygulanan burun dolgusu, madde olarak hyaluronik asit ve türevlerinden oluşur. Burun eğriliği sorunu için tercih edilebilen bu işlem ayrıca burun ucu kaldırmak isteyen hastalar için de uygulanmaktadır.

Burun Dolgusu Yaptırmadan Önce Bilinmesi Gerekenler

Bu işlemin yapılacağı ortam ilk olarak hijyenik olmalıdır. Ayrıca işlem sonrası dikkat edilecek durumlar, cerrah tarafından hastalarla paylaşılacaktır. Burun bölgesine uygulanacak enjeksiyonun içeriğinde kullanılan maddeler çene dolgusu ya da dudak kalınlaştırmak için tercih edilen maddelerdir. Bu yüzden uzun yıllardan beri güvenilir bir şekilde kullanılmaktadır.

Burun dolguları sadece burun yapısını düzeltmekle kalmayıp burun deliği genişliği, burun ucu düşüklüğü ve burun kemeri bozukluğu gibi sorunlar için de tercih edilebilir. Herhangi bir yan etkisi olmayan bu uygulamaya gebelik döneminde başvurulmamalıdır. Bunun dışında cerrah kontrolünde başarılı bir şekilde operasyon tamamlanmaktadır.

Burun Dolgusu Nasıl Yapılır?

Burun dolgusu yaptırmak isteyen bireyin öncelikle istek ve talepleri öğrenilir. Daha sonra burun bölgesinde düzeltilmesi gereken noktalar belirlenerek randevu verilir. Burun dolgusu estetiğindeki asıl amaç, kişinin burun ve yüz görünümünü orantılı haline getirmektir. Yani altın orana uygun bir görünüm kazandırmaktır.

Burun dolgusu işleminde dolgunun yapılacağı bölgeye karar verildikten sonra anestezik kremlerle uyuşturma gerçekleştirilir. Bu sayede işlem bölgesi hissiz kalır. 30 dakikalık bir bekleme süresinin ardından dolgu yapılacak bölgelere iğne yardımıyla maddeler enjekte edilir. Yaklaşık 40 dakikalık bir süre sonrasında işlem tamamlanır. Ayrıca burun dolgularında enjeksiyon yapılacak bölgenin fazlalığı ve bölgenin uyuşma süresine bağlı olarak operasyon süresi uzayabilir.

Burun Dolgusunun Avantajları Nelerdir?

Günümüzde burun botoksu olarak da adlandırılan burun dolgusu, anestezi alamayan hastalar için oldukça avantajlıdır. Sadece bölgenin uyuşmasını sağlayan kremlerin kullanıldığı bu uygulamada cerrahi işlemlere de başvurulmaz. Bireyler bu sayede iyileşme sürecine hızlı bir şekilde uyum sağlayabilir. Bireylere yeni bir burun ve yüz görünümü kazandıran burun dolgu estetiğinde kırma ve kesme gibi yöntemler olmadığı için rahatlıkla tercih edilir. Son olarak burun dolgusu fiyatları da cerrahi uygulamalara göre çok daha ekonomiktir.

Burun deliği kanatlarının geniş olmasından ya da burun ucunun düşmesinden şikayetçi olanlar rahatlıkla burun dolgusu yaptırabilirken, burun üzerindeki kırışıklıklar da giderilmiş olur. Çünkü burun bölgesine enjekte edilecek maddeler sayesinde kırışıklıklar açılacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Doktorunuza Sorun

Aşağıdaki formu doğru ve eksiksiz doldurunuz.

Open chat
Powered by