1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (1 oy, ortalama: 5,00 puan 5)
Loading...

Botoks Uygulaması ile Daima Genç Görünün!

Sağlıklı Bilgiler

Botoks, zamanla yüzde oluşan derin ve yeni başlamış mimik kırışıklıklarında kullanılan cerrahi olmayan bir uygulamadır. Derin kırışıklıklara etkisi yeni başlamış yüzeyel kırışıklıklara göre çok daha azdır. Fakat tekrarlanan botoks uygulamalarında derin kırışıklıklara olan etki artar. Botoks, ameliyatsız olması nedeniyle genç görünmek isteyen hem erkek hem de kadınlar tarafından tercih edilir. Botoks tedavisinin etki süresi, yaklaşık olarak 4 ila 6 aydır. Botoksun etki süresi kişiden kişiye farklılık göstermektedir. Bu süreyi yaş ve uygulanan bölgenin durumu etkilemektedir. 

Botoks Hangi Bölgelere Uygulanır?

Botoks, alındaki yatay çizgilere, iki kaş arasındaki çizgilere, göz çevresindeki çizgilere, ağız çevresi ve boyun çizgilerine yoğun olarak uygulanır. Aynı zamanda kaş kaldırmak için de bu yöntem sıklıkla kullanılmaktadır.

Botoksun uygulanacağı bölge, lokal anestezi kremiyle uyuşturulduktan sonra yaklaşık 20 dakika beklenir. Uygulanacak bölgenin temizlenmesinin ardından, ince uçlu iğnelerle kas içine küçük dozlarda enjekte edilir. İşlem sonunda kişiler,  günlük yaşantılarına aynı gün içinde geri dönebilir.

Botoks İçin Uygun Aday Kimlerdir?

18 yaş altı kişiler, hamileler, emziren kadınlar ve belirli kas hastalıklar olanlar dışında hemen hemen herkese botoks yapılabilir. Uygulama yapıldığı gün sıcak duş, yüze masaj uygulamak, sauna, hamam ve başın aşağıda olmasına neden olacak spor ve hareketlerden kaçınılmalıdır.

Botoks Yeniden Yapılmalı mıdır?

Botoks işlemi yaklaşık olarak 15 dakika sürmektedir. Uygulamadan 3 gün sonra, botoksun etkisi aynaya bakıldığında fark edilir. Uygulamadan sonra 3. Günde etkisi baslar fakat tam etkisini yaklaşık 10. günde gösterir. Tekrarlayan  botoks uygulamaları botoksun etki suresini uzatır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Doktorunuza Sorun

Aşağıdaki formu doğru ve eksiksiz doldurunuz.

Open chat
Powered by