1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (İlk yıldızı siz ekleyin)
Loading...

Çekici Dudaklarınızla Yaza Merhaba Deyin!

Sağlıklı Bilgiler

Daha genç, güzel ve çekici dudaklara sahip olmak için dudaklara yapılan küçük dokunuşlardır. Yapısal olarak ince dudaklara sahip olanlar veya dudaklarının görüntüsünden hoşnut olmayanların tercih ettiği dudak dolgusu işlemi, kadınların en çok tercih ettiği işlemlerden bir tanesidir.

Dudak dolgusunun kalıcılığı ise; kişinin yaşı, dudak yapısı, elastikiyeti, sigara kulanımı ve enjekte edilen dolgu maddesinin özelliklerine göre değişiklik gösterebilir. Yeni nesil dolgular dinamik özelliğe sahip olup  kalıcılığı yaklaşık olarak 8-10 ay kadardır.

Dudak Dolgusu İçin Uygun Aday Kimlerdir?

Dudaklar yaş ilerledikçe hacim kaybeder. Diş sorunları, sigara ve alkolün sık kullanılması dudak yapısını bozan en önemli etkenlerden bazılarıdır.  İşte bu gibi sebeplerle tercih sebebi olan dudak dolgusu operasyonları, dudakların içine ve çevresine enjekte edilen dermal dolgular ile uzman bir hekim tarafından gerçekleştirilebilir.

Dudak Dolgusu Nasıl Uygulanır?

Dudaklar, vücudun en hassas bölgelerinden biridir. Bu nedenle bu bölgeye yapılan işlemler ağrılı olabilir. Dudak dolgusu işleminden önce kullanılan  anestezik etkili krem, bu ağrıyı nispeten azaltacak  ve uygulamanın daha acısız yapılmasını sağlayacaktır. Bu kremin etkisini göstermesi için 15 ile 20 dakika bekletilmesi son derece önemlidir. Dudakların iyice uyuştuğundan emin olduktan sonra, dolgu maddesi çok ince uçlu bir enjektörle yada kanülle  dudaklara enjekte edilir. Uygulama yaklaşık olarak 10 dakika gibi kısa bir süre içinde gerçekleşir. Dudak dolgusu işlemleri, kısa ve basit uygulamalardır.

Dudak Dolgusu Uygulamasının Ardından Dikkat Edilmesi Gerekenler

Uygulamanın ardından en az 2 saat süreyle bir şey yenilip, içilmemesi önemlidir. Uygulamanın ardından kısa süreli olarak bir şişlik yaşanabilir ve iğne yerlerinde bazı morluklar görülebilir.

Dolgunun gerçekleştiği gün dudaklara parlatıcı veya ruj sürülmemesi gerekir. Son derece güvenli olan bu uygulamalar, hyalüronik asit bazlı işlemlerdir. Hyalüronik asit, vücutta doğal olarak yer alan bir madde olduğu için uygulamanın olumsuz etkileri beklenmez.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Doktorunuza Sorun

Aşağıdaki formu doğru ve eksiksiz doldurunuz.

Open chat
Powered by