1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (İlk yıldızı siz ekleyin)
Loading...

Botoksun Önemi ve Yüzdeki Etkisi

Sağlıklı Bilgiler

Botoks, uygulanılan bölgede sinir ve kaslar arasında yer alan kısmı ortadan kaldırarak, geçici bir şekilde kasların çalışmasını azaltmaktadır. Yüzde mimik kaslarına uygulanır. Amaç; gün içinde istemsiz bir şekilde yapılan mimikleri azaltarak kırışıklık oluşumunu azaltmaya çalışmaktır. Genelde alın, göz ve kaş arasında kırışıklık etkisi çok daha fazla olduğu için, bu kısımlara botoks uygulaması yapılmaktadır. Bunlar dışında boyun bölgesindeki kırışıkları önlemek için boyuna, burun üstündeki tavşan çizgisi kısmına ve dudak bölgesindeki üst kısımlar ve somurtma çizgileri denilen dudak köşeleri kısmına botoks uygulaması yapılmaktadır.

Botoks Uygulaması Hangi Amaçla ve En Çok Kimlere Yapılır?
Botoks uygulamasının en çok kullanılma amacı kırışıkları ve yaşlanmayı gidermektir. Bunun dışında tedavi amaçlı istemsiz kas hareketlerini önlemek, migren tedavisi, gözde şaşılık gibi, daha pek çok hastalıkların tedavisi için de botoks uygulanabilir. Bu bakımdan botoks önemli bir uygulamadır. Genç yaşlı fark etmeden bu ve buna benzer rahatsızlıkları olanlar ve kırışıklıkları başlayıp bunları geciktirmek isteyen herkes botoks uygulaması yaptırabilir. Botoksun kayda değer şekilde, kişiye rahatsızlık veren büyük ve önemli yan etkileri de bulunmamaktadır.

Botoks Öncesi ve Sonrası Değişiklikler
Çeşitli nedenlerle tercih edilen botoks uygulaması, kişide öncesine göre daha canlı ve tazelenmiş bir cilt yapısı oluşur. Mimiklerle yoğunlaşmış kırışık bir görünüm yerine botoks sonrasında dinlenmiş, tazelenmiş bir cilt görürsünüz. Yüzünüzde eskisine göre çok daha anlamlı bakışlar yer alır. Kaşların üst kısmına botoks yaptıran kişide kaşları kaldırınca şaşırma hareketi yerine normal bir görüntü oluşur. Botoks sonrasında yüzde şişlik gibi korkulan durumlara da pek rastlanmamaktadır. Tabi bu konuda size yardımcı olacak doktorun bu alandaki bilgisi ve tecrübesi de önemlidir. ayrıca son zamanlarda yapılan botoks uygulamalarıyla mimiklerinizi kaybetmeden botoks etkilerine sahip olabilirsiniz. Etkili bir sonuç almak için seçeceğiniz doktoru iyi araştırmanızı tavsiye ederiz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Doktorunuza Sorun

Aşağıdaki formu doğru ve eksiksiz doldurunuz.

Open chat
Powered by